הצהרת נגישות

החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא בע"מ רואה חשיבות עליונה בהנגשת שירותיה לאנשים עם מוגבלות. באתר בוצעו התאמות נגישות כנדרש עפ"י תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), תשע"ג-2013 בהתאם ת"י 5568 – תקן להנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות, ולפי הנחיות התקינה WCAG 2.0 ברמה AA כפי שהוגדרו על ידי הארגון הבינלאומי C3W.

מהו אתר אינטרנט נגיש?
אתר אינטרנט נגיש הוא אתר המאפשר לכל אדם עם כל סוג של מוגבלות לגלוש באותה רמה של יעילות והנאה ככל הגולשים. כ- 20 עד 25 אחוזים מהאוכלוסייה נתקלים בקשיי שימוש באינטרנט ועשויים להיטיב מתכני אינטרנט נגישים יותר, כך על פי מחקר שנערך בשנת 2003 ע"י חברת מיקרוסופט.

מידע על נגישות האתר
באתר זה בוצעו התאמות נגישות קפדניות הכוללות בין היתר מימוש סמנטי ואינפורמטיבי עבור טכנולוגיות מסייעות, קביעת ניווט והפעלה עם מקלדת בלבד עפ"י המלצות ארגון התקינה ברשת הבינלאומי (W3C), התאמות צבעים וכן הוספת תוויות עזר והנחיות לטובת כלל הגולשים.

לשם קבלת חווית גלישה מיטבית עם תוכנת הקראת מסך, אנו ממליצים על שימוש בתוכנת NVDA עם גרסה עברית העדכנית ביותר.


להלן רשימה חלקית של התאמות הנגישות שבוצעו באתר החברה:

  • האתר מותאם לשימוש במקלדת בלבד ובמערכות הקראת מסך.

  • סדר האתר מותאם לניווט עם מסך מונגש

  • מבנה כל דף מותאם לפי תגיות רלוונטיות (H1, H2, p)

  • יחס הרקע לטקסט או תמונות הוא לפחות 3:1 

  • אין באתר תנועה לא צפויה

  • נוספו טקסטים חלופיים לכל התמונות כדי לתאר אותם
     

סייגים לנגישות
מטרתנו הינה לשפר את אתר האינטרנט כך שיהיה זמין, נוח וידידותי לשימוש עבור אנשים עם מוגבלויות על סוגיהם השונים המתקשים בהפעלת המחשב והאינטרנט ובכך לאפשר לגלוש בנוחות ובמהירות וליהנות מהתכנים ומהשירותים שפותחו עבור הגולשים. 

יצוין, כי למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר והמסמכים המצויים בו, ייתכן כי יתגלו חלקים באתר (דפים, פונקציות מסיומות וכיו"ב) שאינם נגישים באופן מלא. מלאכת ההנגשה הינה תהליך מתמשך ומתפתח, ואנו שואפים לשפר את נגישות האתר לכלל הציבור. 

החברה ממשיכה לתחזק את הנגישות באתר ואת והשירותים והתכנים החדשים המועלים אליו. אם נתקלתם בבעיה בנושא נגישות, נשמח אם תדווחו דרך טופס צור קשר באתר או לרכזת הנגישות בחברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא בע"מ, מר אביב רוקח בדוא"ל: avivr@ksaba.co.il או בטלפון: 09-7674615

 

ההצהרה עודכנה לאחרונה בתאריך - 31/07/2020